دوشنبه 25 آذر 1398

جوابیه ی فرماندار شهرستان رشت در خصوص سخنرانی مراسم سوم شهید سیرت نیا در مهدیه رشت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/08/26 10:12 بازدید: 1115

 

بسمه تعالی

   پیرو مراسم سومین روز شهادت مدافع حرم سید اسماعیل سیرت نیا در مهدیه رشت که با حضور مردم ولایت مدار شهرستان و استان برگزار گردید؛ حاشیه هایی بر متن واصل برگزاری یاد و نام شهید و شهادت به وجود آمد که باعث دلگیری و ناراحتی مردم و مسئولین استانی، حتی خانواده محترم شهید گردید.

سخنران جلسه آقای سعید قاسمی که از به اصطلاح یادگاران جبهه و جنگ و از مبارزان جنگ نرم در این عصر و زمان می باشد، متاسفانه با الفاظی ناشایست و سخیف مجلس شهید را برهم زد. اهم مطالب ارائه شده توسط ایشان به شرح ذیل می باشد:

1ـ ایشان پس از یک مقدمه به موضوع این جلسه که یاد و نام شهید سیداسماعیل سیرت نیا بود، پرداخت و اشاره نمود که با توجه به حضور جدی شهید در تمام عرصه های فرهنگی و سیاسی در شهرستان و استان، شهادت ایشان باعث خوشحالی دولتی ها شده است که این مطلب نشان دهنده عدم شناخت از مسئولین و دولتی ها و شهید بزرگوار سیداسماعیل عزیز می باشد چون ایشان در عین داشتن نگاه متفاوت، نهایت ادب و احترام را به بزرگترها و مسئولین داشته است.

2ـ متاسفانه ایشان با آوردن یک مثال به لفظی متوسل شدند که قطعاً، هم به عنوان یک فرد مسلمان و متدین و هم در مجلس و محفل شهید نباید گفته می شد که نشان دهنده این است امور اخلاقی چقدر در فکر و ذهن و در عمل ما نقش کمی دارد و همین ضعف امور اخلاقی باعث این نوع میدان داری ها می شود.

3ـ در ادامه صحبت، اشاره شده که شنیده ام در مراسم 13 آبان مسئولین استانی، استاندار، معاون سیاسی و فرماندار حضور نداشتند که این هم از عدم اطلاع و آگاهی ایشان نشات می گیرد. مگر در ادبیات و متون دینی نیامده است «اگر کسی برای شما خبری آورد بررسی و تحقیق کنید تا مبادا گروهی را به نادانی آسیب رسانید، آنگاه از کرده خود پشیمان گردید» که قطعاً دیگر این پشیمانی سودی نخواهد داشت و آب ریخته شده دیگر قابل جمع کردن نیست. در صورتیکه در مراسم مذکور همه مسئولین استانی به ویژه استاندار محترم و معاون سیاسی و فرماندار شهرستان رشت در ابتدای خیابان دکتر شریعتی با سخنران مراسم به طرف شهرداری در حرکت بودند و حضوری گسترده داشتند و فرماندار با اذن و دستور استاندار تا آخر مراسم در معیت جناب آقای مصلحی حضور داشته و پس از سخنرانی نیز ایشان را تا مبدا حرکت مشایعت نمودند.

4ـ متاسفانه و صد متاسفانه ایشان نسبت به یکی از سرمایه های این استان و کشور الفاظی را بکار بردند که شایسته این عزیز و محفل شهید نمی باشد ایشان بر چه اساس و بر چه پایه ای به خود اجازه توهین به سرمایه انسانی این کشور جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم ریاست جمهور و سخنگوی دولت تدبیر و امید بیان می کنند که دلگیری همه آحاد مردم علی الخصوص مسئولین استان و کشور و حتی برگزار کنندگان مراسم را با خود داشته است.

 

در پایان از برگزارکنندگان مراسم که قدر مسلم از بهترین و ارزشمندترین نیروهای استان هستند و به تاسی از مقام عظمای ولایت در سال همدلی و همزبانی دولت ملت انتظار می رود که از مطالب سخنران تبری جویند تا از تکرار سخنان نظیر، علی الخصوص در شرایطی که نیاز به همدلی و هم جهتی مورد نظر رهبری برای برگزاری انتخابات پرشور و حضوری حماسی دیگر را انشاءالله خواهیم داشت، ممانعت به عمل آید. 

دولت و ملت همدلی و همزبانی