دوشنبه 25 آذر 1398
فرماندار شهرستان رشت ؛بارور نمودن باورهای مردم به خودسازی و اعتماد به محصولات داخلی را از وظایف بزرگ بسیجیان عرصه تولید دانست.

مهدوی : افزایش انگیزه مشتریان در خرید اجناس داخلی ، یکی از راههای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1394/09/02 20:43 ویرایش : ‎1394/09/03 12:55 بازدید: 594

فرماندار شهرستان رشت در همایش تجلیل از بسیجیان نمونه عرصه کار و تولید که در سالن اجتماعات کارخانه پارس خزر برگزار شد ،  ضمن تبریک هفته بسیج به همه بسیجیان ، گفت: به بسیج نباید تنها از بعد نظامی صرف،  نظر کرد ، چرا که بسیج یک حرکت اجتماعی است و پیامبر عظیم الشان (ص) نیز در صدر اسلام در تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی و غیره حضوری فعال داشتند.

وی افزود : امام کبیر (ره) ما، فرهنگ بسیجی را با پیروزی انقلاب احیا کردند و ما اکنون ، شاهد حضور بسیجیان در صحنه هایی چون جبهه های نبرد در دوران جنگ ، عرصه های تولیدی ، فرهنگی و اجتماعی و در موضوعاتی چون سلامت جامعه هستیم.

مهدوی اذعان داشت : بسیج یک اخلاق، حرکت و یک نماد از انسانی با ایمان است و آنچه که فرهنگ انقلاب اسلامی در پرورش افراد به دنبال آن است ، همه و همه در شاخصه های رفتاری یک فرد بسیجی وجود دارد.

وی خلوص، شجاعت ، صداقت ، تهور و بی باکی را  از مشخصات رفتاری یک فرد بسیجی خواند و گفت : این تهور اندازه گیری شده و جهت دار است  و جهت آن نیز در در چهارچوب دستورات خدا و امر ولایت است.

 فرماندار شهرستان رشت شهادت طلبی را از دیگر صفات یک فرد بسیجی دانست و افزود: بسیجی در دل دنیای استکبار ایجاد رعب و وحشت نموده و با مبارزه با اسلامهای دروغین که هدفی جز خشن نشان دادن چهره  اسلام ندارند ، اسلام واقعی را به همگان می شناساند.

وی اقتصاد مقاومتی را مهمترین جبهه ای خواند که امروزه باید بسیجیان بدان توجه ویژه داشته باشند و گفت: اقتصاد مقاومتی یک نوع جنگ نرم  بدون مدافعه است ، در واقع نوعی مقابله است با تاکتیکهای نرمی چون تولید و همچنین مدیریت و فرهنگ سازی در مصرف.

مهدوی افزود : اقتصاد مقاوتی ریاضت نیست بلکه اقتصادی پویاست که باید در درون خودمان و از داخل شروع شود.

مهدوی افزایش انگیزه مشتریان در خرید اجناس داخلی را یکی از راههای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: باافزایش کیفیت محصولات و فرهنگ سازی و بالا بردن اعتماد مشتریان این مهم میسر می شود.

وی ادامه داد: شاید حتی جنس تولید داخلی از نظر کیفیت با ما به ازای خارجی اش برابری کرده و چه بسا از آن بهتر  باشد و کار دشوار شما بسیجیان عرصه تولید ، همانا بارور ساختن باور مردم به خودسازی و اعتماد به محصولات داخلی است.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به رکود کنونی موجود در بازارهای داخلی گفت: این رکود انکار کردنی نیست ،  اما دولت محترم بعد از مدیریت تورم ، در حال حاضر با ارائه طرح تحرک ، به دنبال ایجاد حرکت است به گونه ای که در صنایع خودرو سازی شاهد آن بوده ایم.

وی ادامه داد: مقرر شده در بحث تولیدات داخلی نیز این حرکت ایجاد شود تا بتوانیم به همت بسیجیان و مدیریت درست مسئولین ،  برای اجناس داخلی اعتماد سازی شود، به گونه ای که فروش این محصولات ، جایگاه واقعی خود را بیابد.

مهدوی با اشاره به اولویت داشتن یافتن روشهایی در جهت اشتغالزایی گفت: خوشبختانه در استان گیلان رتبه های مربوط به اشتغال دچار تغییر شده و روندی صعودی داشته است.

وی افزود: در جهت پیشبرد این مهم با تکیه بر داشته های خود و منابع انسانی، انشا.... بتوانیم  ، جمهوری اسلامی ایران را  در منطقه باحضور رهبری (مدظله) و همت مسئولین ، به آنچه که شایسته است برسانیم.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی