دوشنبه 18 آذر 1398
به ریاست فرماندار شهرستان رشت برگزار شد:

جلسه شورای اداری بخشداری خشکبیجار

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/13 11:12 ویرایش : ‎1397/10/15 12:14 بازدید: 256

جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش خشکبیجار با حضور میر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت،  نمایندگان مردم در  مجلس شورای اسلامی، و تنی چند از مدیران شهرستان در سالن اجتماعات کتابخانه خشکبیجار برگزار شد.

درابتدای این جلسه بخشدار خشکبیجار طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان رشت و همچنین مدیران و کارشناسان استان گفت: هدف از تشکیل جلسه رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم بخش خشکبیجار از جمله مشکل راه ، آب شرب ، آب کشاورزی ، منابع طبیعی ، میراث فرهنگی و گردشگری همچنین مشکلات ترافیکی و امنیتی مردم منطقه بوده و امیداوریم تداوم برگزاری این جلسات به نتایج خوبی منتج شود.

بخشدار خشکبیجار با بیان اینکه یکی از مشکلات بخش خشکبیجار موضوع آبرسانی است، گفت:به دلیل پایین دست بودن کشاورزان این منطقه درمساله انتقال آب با مشکلات متعددی مواجه هستند.

سارنگ حسن پور،با بیان اینکه جاده خشکبیجار به دلیل امار بالای تصادفات جاده ایی به جاده مرگ لقب گرفته است، افزود:راه های مواصلاتی خشکبیجار برای تردد بسیار خطرناک بوده و آمار تصادفات هر ساله این منطقه نشاندهنده این موضوع است،که باید با کمک نمایندگان مجلس و بودجه استانی وملی این مشکلات مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به ظرفیت های خشکبیجار، اعتبارات مناسبی به آن تخصیص نیافته است افزود:وجود سواحل دریای خزر و پتانسیل های خوبی که در این منطقه وجود دارد می طلبد که نگاه ویژه ای به منطقه خشکبیجار وجود داشته باشد.

حسن پور، با بیان این که برای کاهش آسیبهای اجتماعی باید زمینه برای فعالیت حوزه های ورزشی در خشکبیجار فعال شود،گفت:برای عدم مهاجرت و رفع مشکلات مردم به ویژه روستائیان باید در بحث اشتغالزایی و فراهم کردن بسترهای ورزشی تلاش بیشتری شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی