پنجشنبه 6 تیر 1398
استاندارگیلان به همراه معاون عمرانی استانداری ،فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی ، شهرستانی و بخش خمام جهت افتتاح طرح های عمرانی و اشتغال زا و نگاه ویژه به توسعه صنعت گردشگری در بخش خمام حضور یافتند

افتتاح طرح های عمرانی و اشتغال زا در بخش خمام

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/02/21 20:24 ویرایش : ‎1396/02/23 21:34 بازدید: 675

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت استاندار گیلان به همراه معاون عمرانی استانداری ، فرماندار شهرستان رشت ، بخشدار بخش خمام و مسئولین بخش در بازدید و افتتاح پروژه‌های الگویی اقتصاد مقاومتی در روستای چوکام  و آیین افتتاح نخستین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال و دستاوردهای تولید بخش خمام با تبریک فرا رسیدن ایام ولادت حضرت امام زمان (عج) و ابراز خرسندی از حضور فرزند ان شهید در مسند بخشدار خمام و مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید استان اظهار داشت : جزو افتخارات بنده است که توانستیم از وجود تعدادی از فرزندان معظم شهدا بهره گیریم.

استاندار گیلان با قدردانی از تلاش‌های خوب صورت گرفته در صندوق کار آفرینی امید اظهار داشت : الحمدا... آمارهای ارائه شده از مراجع رسمی حاکی از رشد و پیشرفت استان و کشور در بخش‌های مختلف و اقدامات خوب در دست اجرا می‌باشد.

استاندار گیلان از رشد 3 برابری اعطای تسهیلات صندوق کار آفرینی امید به متقاضیان استان گیلان در دولت یازدهم خبر داد و افزود : با تلاش‌های خوب صورت گرفته تسهیلات اعطایی این صندوق به کار آفرینان از 55 میلیارد تومان دولت قبل  به 168 میلیارد تومان در دولت یازدهم افزایش یافت.

وی با بیان اینکه امروز حسب تأکیدات رهبر معظم انقلاب و اهتمام دولت واردات قاچاق به نصف کاهش یافته است تاکید کرد  : باید این روند ادامه یابد و بایدهمه در کنار هم برای مردم خدمت کنیم.

استاندار گیلان همچنین دستور تعریض محور خواچکین به پیربازار را به معاون عمرانی استانداری و مدیر کل راه و شهرسازی صادر کرد.

دکتر نجفی همچنین با اشاره به تصویب کلیات پیشنهاد مشترک وزارت کشور و سازمان امور اداری و استخدامی کشور درخصوص اصلاح مقررات دهیاریها متضمن ساز و کارهای لازم برای احتساب سنوات خدمت دهیاران برای استخدام در دستگاههای دولتی، شهرداریها و تأمین اجتماعی و امنیت شغلی آنان گفت : معاون هماهنگی امور امور عمرانی استانداری موظف به پیگیری اجرای مناسب این مصوبه است.

کارگاه تولید پوشاک با اشتغال 18 نفر و تسهیلات اعطایی 500 میلیون ریال، کارگاه پشتیبان قالیبافی با اشتغالزایی 5 نفر با تسهیلات اعطایی 500 میلیون ریال، طرح زمین چمن مصنوعی فوتبال با اشتغال 2 نفر با تسهیلات اعطایی 500 میلیون ریال، کارگاه تولیدات MDF با اشتغال 4 نفر با تسهیلات اعطایی 500 میلیون ریال، مرکز ترک اعتیاد با پذیرش 50 نفر با تسهیلات اعطایی 1000 میلیون ریال از جمله طرح‌هایی بود که استاندار گیلان به همراه معاون عمرانی خود و فرماندار شهرستان رشت امروز از آن بازدید و افتتاح کردند.

در این مراسم علیرضا مسچیان بخشدار خمام نیز ضمن تشکر از حمایت و پیگیرهای استاندار گیلان، فرماندار شهرستان رشت و صندوق کار آفرینی امید، به تبیین اهداف دولت و ایجاد بسترهای مناسب در زمینه توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال در بخش خمام پرداخت و کارهای انجام شده در این عرصه را بی سابقه دانست.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی