پنجشنبه 2 اسفند 1397

سربازرسان و بازرسین وظیفه صیانت از آرا و نظارت برحسن اجرای قانون انتخابات را در شعب اخذ رای برعهده دارند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/02/21 09:48 بازدید: 530

:

به گزارش کمیته اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت همایش آموزشی توجیهی بازرسین و سر بازرسین انتخابات بخش های کوچصفهان ،خشکبیجار ،لشت نشاء با حضور رئیس هیئت بازرسی شهرستان رشت در محل سالن کتابخانه عمومی شهید باهنر کوچصفهان برگزار شد.
در این همایش منا ابروفراخ رئیس هیئت بازرسین شهرستان رشت گفت: بازرسان چشم و چراغ وزارت کشور در روز انتخابات می باشند و با همت و نظارت و ذکاوت بازرسان قطعا می توان انتخاباتی امن و به دور از دغدغه را اجرا کرد .
وی گفت: تذکر به عوامل اجرایی شهرستان در صورت مشاهده‌ی تخلف و همچنین شناسایی اعضای واجد شرایط عضویت در هیات‌های بازرسی شهرستان‌ها و بررسی صلاحیت افراد معرفی شده به عنوان بازرس و سر بازرس در شعب اخذ رأی در زمره‌ی وظایف هیات نظارت بر انتخابات قرار دارد.
رئیس هیئت بازرسی شهرستان رشت عنوان کرد: ارزیابی عملکرد شهرستان‌ها و کمک و پشتیبانی به شعب انتخاباتی شهرستان‌ها، پایش تخلفات و گزارش آن و پیگیری حسن اجرای انتخابات نیز از جمله وظایف این هیأت به شمار می‌آید.
ابروفراخ بیان کرد: احکام اعضای هیأت‌های شهرستان و سر بازرسان از طریق رئیس هیأت بازرسی و توسط سامانه‌ی جامع انتخابات صادر خواهد شد.
وی با اشاره به مهم دانستن انتخابات پیش رو افزود: برگزاری این انتخابات ورقی است مهم از کتاب سرنوشت نظام اسلامی ایران و دشمنان ایران اسلامی چشم دوخته اند تا از کوچکترین اشتباهی در این راه بزرگ بهره برده و بر علیه خود نظام قدم بردارند.
وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد همانگونه که رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) فرمودند در هر انتخاباتی میزان رای ملت است ، ما باید در راستای درست و سالم بودن انتخابات قدم برداریم.

در ادامه کامبیز یوسفی بخشدار کوچصفهان در این جلسه اظهار کرد : سربازرسان و بازرسین وظیفه صیانت از آرا و نظارت برحسن اجرای قانون انتخابات را در شعب اخذ رای برعهده دارند که امیدواریم نهایت کوشش و تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند.
وی در ادامه گفت : انعکاس به موقع تخلفات احتمالی و نظارت دقیق و مستمر بر روند شمارش آرا و تنظیم صورتجلسات شعب اخذ رای از دیگر وظایف بازرسین وسربازرسین است .
یوسفی خاطرنشان کرد : به تعبیر رهبرمعظم انقلاب ، انتخابات حق الناس است بنابراین بازرسان ، سربازرسان و کلیه دست اندرکاران برگزاری انتخابات مسئولیت صیانت از حق مردم را داشته و باید از هرگونه غفلت واشتباه پرهیز کنند تا حتی یک رای هم مخدوش نشود.
وی با اشاره به اینکه پیروز انتخابات در هر شرایطی مردم هستند ، تصریح کرد : باید زمینه حضور حداکثری مردم در پای صندوق آرا را فراهم نماییم لذا عدم رعایت قانون از سوی هیچ شخصی پذیرفته نیست.
به گفته بخشدار کوچصفهان جمهوری اسلامی با تکیه بر ظرفیت مردم توانسته است بر مشکلات و مسائلی که در مسیر انقلاب اسلامی و کشور به وجود آمده فائق آید و حتی این مشکلات را با تکیه بر ظرفیت مردم تبدیل به فرصت کند.
وی یادآور شد : حماسه سیاسی انتخابات ، جایگاه ارزشمندی دارد لذا داشتن اخلاق و برخورد اسلامی و توجه به قانون از سوی نامزدها و هواداران آنها در انتخابات ضروری است تا دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان جمعه 29 اردیبهشت سال 1396 با شکوه هر چه تمام تر برگزار ‌شود.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی