پنجشنبه 2 اسفند 1397
در راستای اشتغال با محوریت گردشگری و صنایع وابسته صورت گرفت؛

دیدار رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با فرماندار شهرستان رشت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/04/25 18:22 ویرایش : ‎1396/04/27 10:24 بازدید: 382

به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت ،  دکتر مرتضی طالع ، رئیس دبیرخانه شورای عالی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، در راستای بهره گیری از توانمندی روستاهای شهرستان و اشتغال با محوریت گردشگری و صنایع وابسته ، با فرماندار شهرستان رشت دیدار کرده و جهت بررسی راهکارهای مناسب برای تحقق روستای بدون بیکار به همراه بخشدار و کارشناسان حوزه ی فرمانداری شهرستان رشت و دهیاری وشوراهای اسلامی ،  از روستای نمونه حصیربافی فشتکه و مرکز اکوتوریستی جیرسر باقرخاله خمام بازدید کرد.

بخشدار خمام با اشاره به طرح های موفق گردشگری در روستاهای گردشگری دهنه سر شیجان و جیرسرباقرخاله ، گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به عرصه گردشگری و ایجاد طرح های اشتغالزا در این زمینه دارد.

علیرضا مسچیان افزود:  باتوجه به اینکه روستای فشتکه به عنوان نخستین روستای ملی حصیر کشور انتخاب شده است، ایجاد طرحی مدون برای توسعه این روستا در حوزه های حصیربافی و اقامتگاه های بوم گردی در کنار احداث فروشگاه های صنایع دستی و رستوران ها در دست بررسی است.

در ادامه دکتر مرتضی طالع ماسوله با بررسی مشکلات این عرصه و تبیین اهداف و چشم اندازهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ،  بیان داشت:  عدم تنوع تولیدات صنایع دستی، عدم گسترش صنایع وابسته به گردشگری و بازاریابی، از موانع مهم پیش رو در این صنعت مهم است.

وی به تعامل ، هماهنگی و ایجاد خلاقیت در کار تولید کنندگان و تنوع بخشیدن به تولیدات صنعتی اشاره نمود و تصریح کرد: تولیدکنندگان باید بر اساس نیازهای بازار و مصرف کنندگان ، به امر تولید بپردازند که در این راستا پیوند کارگاه های تولیدی و دانش آموختگان این رشته ها ، جهت ایجاد خلاقیت و تنوع ضروری است.

در ادامه ، دکتر طالع به همراه بخشدار خمام و هیئت همراه ، از روستای توریستی جیرسرباقرخاله و مراکز اکوتوریستی این روستا بازدید کردند تا به راهکارهای مناسب برای تحقق روستای بدون بیکار در حوزه اشتغال گردشگری و صنایع وابسته را بررسی کنند.

دکتر طالع فرماندار شهرستان رشت را توسعه گرا خواند و افزود: با توجه به سابقه موفق وی در عرصه های مدیریتی ، اگر تعامل و همکاری سایر دستگاه ها و نماینده ها، همگام با برنامه های او باشد ، قطعا شهرستان رشت در حوزه های مختلف متحول خواهد شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی