دوشنبه 1 مهر 1398
فرماندار رشت در ملاقات مردمی بخش خمام:

اهمیت بحث راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال های اخیر بسیار ملموس است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/02/23 21:45 ویرایش : ‎1398/02/24 10:01 بازدید: 260

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، جلسه ملاقات مردمی دکتر میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت با مردم خمام با حضور مدیرکل راهداری، در محل بخشداری خمام برگزار شد. در این جلسه دکتر مومنی زاده با اشاره به دستورالعمل ابلاغی استاندار گیلان مبنی بر لزوم دیدار چهره به چهره مسئولین با مردم و پیگیری مطالبات ایشان، بیان نمود: بحث راه و راهداری به ویژه در شهرستان رشت از سه منظر حائز اهمیت است، اول ارائه خدمات رفاهی به مردم ، دوم کمک به رونق تولید، حمل ونقل آسان و رونق اقتصاد وسوم تسهیل دراستفاده از ظرفیت های گردشگری به نفع اقتصاد .

  وی با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان گیلان و شهرستان رشت، اظهار داشت: شهرستان ما، هر ساله در فصل بهار و تابستان میزبان مسافران بسیار زیادی از سراسر کشور می باشد و در سال های اخیر میزان سرمایه گذاری های اقتصادی در این خطه از کشور نیز افزایش یافته است که این مسئله ضرورت توجه به امر راه و راهداری و حمل و نقل را مضاعف میسازد و افتتاح خط راه آهن قزوین به رشت، نیز بر این اهمیت می افزاید.  

 دکتر مومنی زاده در خصوص تقلیل حریم کمربندی خمام بیان نمود: تقلیل حریم این کمربندی سبب کمک به اشتغال، رونق اقتصادی، توسعه شهرسازی و افزایش خدمات رفاهی به شهروندان خواهد شد . 

 وی همچنین افزود: اصلاح هندسی و جانمایی میادین نیز باید پیگیری شود زیرا در تسهیل عبور و مرور وپیشگیری ازتصادفات وکاهش تلفات انسانی بسیار موثر است.

 دکتر مومنی زاده با اشاره به لزوم ساخت پل عابر پیاده درکنارگذرخمام، اظهار داشت: از مهم ترین خدماتی که دربخش حمل ونقل وترافیک باید به مردم ارائه شود، کاهش تلفات انسانی ناشی ازتصادفات است که نوعی تامین امنیت شهروندان محسوب میشود. 

 فرماندار شهرستان رشت در خصوص راه خمام به لشت نشا و خشکبیجار و همچنین راه خمام به چوکام و خواچکین تا پیربازار بیان نمود: این پروژه از پروژه‌های بسیار مهم است که مطالعات آن انجام گرفته و اعتبار سنجی گردیده و باید به سرعت اجرایی شده و برای تامین تتمه ی اعتبار آن نیز پیگیری های لازم انجام شود.

 وی در رابطه با راه دهنه سرشیجان و پل فشتکه اظهار داشت: ساخت پل فشتکه و روکش آسفالت راه دهنه سر شیجان باعث افزایش ظرفیت گردشگری، جذب مسافرین و سرمایه‌گذاران گردیده و رونق اقتصادی را در این منطقه تقویت خواهد کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی