پنجشنبه 27 تیر 1398
در پنجمین روز از هفته دولت:

دولت برای جبران کاستی‌ها تمام توان خود را به کار گرفته است/ آنچه که باعث موفقیت پروژه ها بود همکاری و مشارکت مردم است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/06/06 20:16 بازدید: 505

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت ، در پنجمین روز از هفته دولت معاونین فرمانداری شهرستان رشت بهمراه روسای ادارات شهرستان و مسئولین بخش سنگر جهت افتتاح و بهربرداری از پروژه های هفته دولت در این بخش حضور یافتند.

 معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت در مراسم افتتاح پروژه های بخش سنگر با تبریک عید قربان و غدیرخم گفت: هفته دولت امسال در بین دو عید بزرگ قرار دارد و امیدواریم این تقارن سبب برکات زیادی برای دولت گردد.

وی با بیان اینکه علی‌رغم همه تنگناها دولت دست از خدمت برنداشته است، تصریح کرد: بهره برداری از پروژه‌ها نشان از خدمات دولت دارد.

علیرضا انصاری افزود: امسال شهرستان رشت در هفته ۳۱۵ پژوه و طرح با مبلغ ۴۱۲ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید که برای ۲۱۹۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: ۴۴ پروژه متعلق به بخش خصوصی و ۲۷۱ پروژه مربوط به بخش دولتی است.

وی با بیان اینکه این خدمات در شان مردم نیست، گفت: وجود تنگناها سبب شده است که نتوانیم خدماتی در شان مردم ارائه دهیم اما دولت برای جبران کاستی‌ها تمام توان خود را به کار گرفته است.

انصاری با بیان اینکه هفته دولت پایان راه نیست، افزود: الان که ما در پروژه‌ها و درگیر طرح های هفته دولت هستیم، کمیته برنامه ریزی در شهرستانها در حال انجام است و کارها در حال پیگیری است و امید داریم تا دهه فجر آینده شمار پروژه‌ها افزایش یابد.

معاون فرماندار رشت با اشاره به حضور رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت همیشه خودش را پاسخگوی مردم می‌داند و مدیران با تاسی از رئیس دولت که امروز به مجلس شورای اسلامی برای پاسخگویی برخی از سوالات نمایندگان مجلس در ساختمان ملت حاضر شد، باید خود را موظف کنند تا به صادقانه به مردم جواب گو باشند.

در ادامه محمد علی ویشکایی ضمن تشکر و قدردانی از مردم شهرستان رشت به ویژه مردم سراوان گفت: بخش عمده ای از آنچه که باعث موفقیت پروژه ها شده به دلیل همکاری و مشارکت مردمی بود.

وی افزود: در شهرستان رشت امسال بالغ بر ۱۰ درصد افزایش اعتبار در حوزه عمرانی داشتیم.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان رشت در ادامه به پروژه های بخش سنگر اشاره کرد و گفت: امسال بخش سنگر بالغ بر ۱7 میلیارد تومان در حوزه های مختلف اعم از عمران شهری و روستایی را مورد بهره‌برداری قرار داد که در پنجمین روز از هفته دولت ۵ پروژه به صورت نمادین افتتاح شد.

وی ادامه داد: بخش سنگر در تعداد پروژه ها نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان رشت در ادامه به روستای سراوان از بخش سنگر اشاره کرد و گفت: مردمان این منطقه در حوزه پسماند با مشکلات زیادی مواجه هستند.

وی با بیان اینکه امروز همزمان با پنجمین روز از هفته دولت افتتاح پروژه ها در بخش سنگر را عنوان کرد؛ گفت: بهسازی و آسفالت راه روستایی، روستای امشه با اعتبار۳۶۰ میلیون ریال اجرای طرح هادی (آسفالت معابر) با اعتبار ۸هزار میلیون ریال؛ کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرای پروژه خط انتقال آب شرب سراوان-سنگر- کوچصفهان با اعتبار ۸۵ هزارو پانصد میلیون ریال افتتاح و بهر‌برداری ازاجرای طرح هادی (آسفالت معابر)در روستای سروندان با اعتبار 8هزار میلیارد ریال ، بهربرداری پروژه زمین ورزشی(چمن مصنوعی) روستای اسلام آباد با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان، بهره‌برداری پروژه آبرسانی روستای سراوان با اعتبار ۲ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

ویشکایی در پایان گفت: به مناسبت هفته دولت در بخش سنگر در مجموع ۳۷ پروژه و طرح با اعتبار۱۷ میلیارد و ۱۱۷ میلیون تومان افتتاح و به بهربرداری رسید.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی