جمعه 3 اسفند 1397

با افتتاح ۱۸۶پروژه در دهه ی فجر ، دو هزار و ۸۶۱ نفر در رشت جذب بازار کار شدند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/11/21 22:00 ویرایش : ‎1395/11/22 02:07 بازدید: 355

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت ، سیروس شفقی، فرماندار رشت امروز(۲۱ بهمن) در مراسم افتتاح  شبکه گازرسانی در روستای نشرودکل سنگر اظهار کرد: توسعه امروز کشور به همت هم دلی و هم گامی دولت و ملت و جانفشانی های و ایثارگری ها مهیا شده است.

وی با بیان ایتکه  186پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و 368میلیارد تومان در ایام الله دهه فحر در شهرستان رشت به بهره برداری رسیده است گفت:154پروژه از این تعداد مروبوط به بخش دولتی و 31پروژه درحوزه بخش خصوصی بوده است.

شفقی تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه ها 2هزار و 861 نفر به صورت دائم و موقت جذب بازار کار شدند.

وی تصریح کرد: شاخص گازرسانی قبل از دولت تدبیر و امید 59درصد بوده که با فعالیت های دولت این شهرستان 100درصد گاز رسانی شده و جز شهرستان های سبز گیلان است.

غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای  اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: موفقیت کشور را مدیون شهدا هستیم.

 وی با بیان اینکه با مدیریت مناسب خوشبختانه گیلان از لحاظ تامین انرژی، استان سبز شناخته شده است گفت: با توجه به برف اخیر با مدیریت درست و ارزنده انرژی سوخت و گاز گیلان قطع نشد.

گفتنی است ؛ طرح های گازرسانی به ۸۰ روستای گیلان روز پنجشنبه با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان وزیر معین دولت یازدهم در استان  واستاندار گیلان در روستای نشرودکل از توابع بخش سنگر شهرستان رشت به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است : برای اجرای این طرح های گاز رسانی شامل 7  هزار خانوار روستایی 310 میلیارد ریال هزینه شد.

خاطرنشان می شود؛ با بهره برداری از ۸۰ روستای استان در دهه فجر امسال٬ تاکنون یک هزار و ۸۶۹ روستا با ۲۹۲ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز بهره مند شده اند و شاخص بهره مندی استان از گاز، به ۹۴ درصد رسیده است.

گفتنی است :  تا ابتدای دولت یازدهم تعداد روستاهای گازدار استان، یک هزار و ۱۹۴ روستا شامل ۱۹۹ هزار خانوار روستایی و درصد بهره مندی ۶5 درصد بوده است .

دولت و ملت همدلی و همزبانی