جمعه 1 آذر 1398
فرماندار شهرستان رشت در جلسه ی معارفه بخشدار جدید لشت نشا:

پایبندی به نظام، خداباوری و برخورداری از روحیه مردمی از شاخصه های مسئولین کشور است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/03/29 18:45 ویرایش : ‎1398/04/02 06:56 بازدید: 214

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت، در جلسه تودیع و معارفه بخشدار لشت نشا ضمن تشکر از تلاش های مجدانه بخشدار سابق این شهر، جمهوری اسلامی را حاصل مجاهدت ها و تلاش های ۱۰۰ ساله ملت ایران خواند و افزود: مسئولین و کارگزاران در نظام جمهوری اسلامی، باید واجد خصوصیاتی چون پایبندی به اهداف بنیادین نظام، خداباوری در رفتار و گفتار و کردار و برخورداری از روحیه مردمی و مدیریت میدانی و جهادی باشند.

وی مردم را مالک اصلی نظام و کشور دانسته و افزود: ما مسئولین خدمتگزار مردم هستیم و این مسئولیت امانتی از سوی مردم در دست ما بوده و احترام و تکریم این مردم از ضروری ترین شاخصه ها برای مدیران و مسئولین است.

فرماندار شهرستان رشت جامعه امروز کشور را درگیر یک جنگ بزرگ اقتصادی دانست و اظهار داشت: همه مسئولان و مدیران در همه سطوح باید با این ملاحظه با گشاده رویی و خوشرویی در میان مردم حضور یافته بگونه ای برنامه ریزی کنند تا سختی های زندگی بر آنان آسان گردد.

وی در ادامه افزود: باید با همگرایی، تعامل و هم افزایی به گونه ای عمل کنیم تا سطح درآمد و رفاه مردم افزایش یابد.

دکتر مومنی زاده اقتصاد گیلان را وابسته به کشاورزی خواند و اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی به گونه‌ای پیش رود تا بر میزان تولیدات کشاورزان و روستاییان افزوده گردد.

وی بر مدیریت صحیح منابع آب در روستاها تاکید کرد و افزود: در سال جاری با توجه به نزولات خوب جوی مشکل چندانی در رابطه با این قضیه نخواهیم داشت، لذا باید با آماده سازی زیرساخت های لازم از وقوع بحران و خشکسالی در سالهای آتی جلوگیری کنیم.

دکتر مومنی زاده با اشاره به دو پروژه اشمک و سد لاستیکی فخرآباد اظهار داشت: لازم است به روند اجرایی انجام این دو پروژه شتاب بیشتری داده شود.

وی با تاکید بر اینکه ۳۰ آب بندان در لشت نشا وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید برای تمامی این آب بندان ها طراحی وسرمایه گذاری صورت پذیرد تا ضمن تامین آب زراعی منطقه ‌ در جهت رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و ایجاد درآمد نیز از این ظرفیت استفاده شود.

وی در ادامه افزود: باید از سرمایه گذاران بخش خصوصی و تولیدات کشاورزی در جهت ایجاد فرصت شغلی و کاهش بیکاری حمایت شود

دکتر مومنی زاده شهر لشت نشا را دارای بافتی قدیمی و فرسوده دانست و اظهار کرد: باید از لحاظ توسعه و عمران شهری شاهد یک خیزش در شهر لشت نشا باشیم .

دولت و ملت همدلی و همزبانی