پنجشنبه 6 تیر 1398
فرماندار شهرستان رشت: باید از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های موجود استفاده کنیم تا بخش های خصوصی آسیب نبینند

جلسه بررسی مشکلات آب شرب روستایی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/04/21 21:14 ویرایش : ‎1395/04/22 10:24 بازدید: 1586

جلسه ای با مضمون بررسی مشکلات آب شرب روستایی بخش مرکزی ، عصر امروز با حضور فرماندار شهرستان رشت و سایر مسئولین ذیربط در محل فرمانداری تشکیل شد.

 سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت با اشاره به مشکلات موجود در بحث آب شرب، گفت: باید از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های موجود استفاده کنیم تا بخش های خصوصی آسیب نبیند.

وی افزود : علیرغم همه زحماتی که عزیزان در بحث آب روستایی می کشند، مشکلات زیادی در این مورد وجود دارد.

مهدوی با اشاره به موضوع تولید آب شیرین با استفاده از دستگاههای تصفیه آب که برای اولین بار درگیلان و روستای کفته رود به صورت پایلوت و توسط سرمایه گذار خصوصی انجام شده است ، گفت : مدت دو سال است که این امر در این روستا انجام می شود ، اما متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی ، با بد اقبالی عمومی مواجه شده  و باید تدابیر لازم جهت اطلاع رسانی صحیح  به مردم برای استفاده از آب شرب سالم انجام گیرد.

وی افزود: این مهم، همکاری مستمر و مجدانه  تعاونیهای روستایی را جهت انتقال و فروش آب شیرین می طلبد که از این طریق هم می توان هم به سرمایه گذار و هم به روستاهایی که نیاز به آب شرب سالم دارند، یاری رساند.

محمدعلی ویشکایی، بخشدار مرکزی شهرستان رشت نیز  در این جلسه گفت : با توجه به هماهنگی های انجام شده با تعاونی دهیاران جهت انتقال و توزیع آب تصفیه شده برای اماکن عمومی و سایر مراکز درخواست کننده، از این پس می توانیم شرایط مطلوبی را برای سرمایه گذار ایجاد نماییم.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی