جمعه 1 آذر 1398

آمادگی شهرستان رشت برای برگزاری سرشماری نفوس و مسکن

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/06/29 19:49 ویرایش : ‎1395/07/04 01:12 بازدید: 546

سیدعیسی مهدوی عصر امروز در جلسه هماهنگی سرشماری عمومی نفوس مسکن در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رشت با اشاره به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن یک کار ملی در کشور است اظهار داشت: مشارکت در سرشماری لازمه پیشرفت ایران اسلامی است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اجرای صحیح و مشارکت حداکثری در اجرای سرشماری افزود: اقدامات گسترده‌ای در راستای فراهم کردن فضایی مناسب برای اجرای این کار ملی در رشت انجام شده است.

فرماندارشهرستان رشت با بیان اینکه امسال سرشماری به دو شیوه اینترنتی و میدانی اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: 3 الی 25 مهر سرشماری عمومی نفوس و مسکن همزمان با سراسر کشور به شیوه ثبت اطلاعات از طریق اینترنت در رشت اجرا می‌شود.

مهدوی با اشاره به اینکه 25 مهر لغایت 25 آبان زمان سرشماری میدانی ماموران آمارگیری در کشور است، افزود: توصیه می‌شود برای تصریح در کار سرشماری، شهروندان از فرصت ثبت نام اینترنتی سرشماری استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه ستاد شهرستانی سرشماری عمومی نفوس مسکن در رشت تشکیل و اقدامات گسترده‌ای در این ستاد انجام شده است گفت جلسات گسترده‌ای در جهت هماهنگی و برنامه ریزی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن با شهرداران، بخشداران، دهیاران و مدیران آموزش و پرورش در شهرستان تشکیل شده است.

فرماندارشهرستان رشت تبلیغات محیطی را در اجرای سرشماری تاثیرگذار دانست و با اشاره به اینکه دهیاران مسئولیت خطیری در اجرای این اقدام بزرگ در روستاها بر عهده دارند افزود: تبلیغات محیطی موجب گسترش مشارکت مردم در روستاها می‌شود.

مهدوی با اشاره به اینکه در 4 نقطه از شهر، 4 ستاد سرشماری عمومی نفوس مسکن مجهز به تجهیزات چاپگر و اینترنت تشکیل شده است افزود: دو دانشگاه با 16 کلاس برای آموزش و توجیه عوامل سرشماری در اختیار ستاد سرشماری استان قرار گرفته است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تاکید بر اینکه 121 خودرو برای استفاده عوامل اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن در رشت مهیا شده است خاطرنشان کرد: شهرستان  رشت با همکاری تمامی دستگاه‌ها برای برگزاری یک سرشماری مطلوب و دقیق به‌طور کامل آمادگی دارد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی