پنجشنبه 6 تیر 1398
فرماندارشهرستان رشت گفت: بهداشت یکی از مباحث اغنایی توسعه هر کشور است و داشتن یک جامعه سالم و بانشاط از اولویت های توسعه ای هر کشور می باشد

بهداشت یکی از اولویت های توسعه ای هر جامعه است.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/02/07 20:10 بازدید: 600

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت مراسم افتتاحیه ساختمان مرکز بهداشت روستای طارمسر از بخش کوچصفهان  باحضور فرماندار شهرستان رشت ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، معاونت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، بخشدار ، رییس مرکز بهداشت شهرستان ، شهرداران کوچصفهان و لولمان ، مسئولین ادارات بخش کوچصفهان و جمعی از مردم محلی با شکوه هر چه تمام تر برگزار گردید.


فرماندارشهرستان رشت گفت: بهداشت یکی از مباحث اغنایی توسعه هر کشور است و داشتن یک جامعه سالم و بانشاط از اولویتهای توسعهای هر کشور میباشد

وی اظهار کرد: بهداشت یکی از مباحث اغنایی توسعه هر کشور است و داشتن یک جامعه سالم، پویا و بانشاط از اولویت های توسعه ای هر کشور می باشد.

شفقی در ادامه افزود: دولت و خیرین همه ساله با صرف هزینه های بسیار بالا در راستای ارتقای مراکز بهداشتی و شاخص های بهداشتی گام های موثری برمی دارند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه مرکز بهداشت خدماتش صرفا مسائل بیماری و درمانی نیست بلکه بخش از اطلاع رسانی و آگاه سازی را هم برعهده دارد،گفت: حقوق مسلم هر فردی است که بتواند از خدمات مراکز بهداشتی و درمانی بهره مند شود.

شفقی تصریح کرد: واقعیت این است ما به عنوان مجموعه وزارت کشور بارها شاهد مراجعه افراد مختلف به بخش های گوناگون دولتی برای دریافت کمک هزینه درمانی بودیم، بنابر دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «کار کنیم که بیمار فقط درد بیماری داشته باشد نه درد دیگری» همه دست اندرکاران با اولویتی که به این مهم دادند، سبب وقوع اتفاق بی نظیری شدند تا حدی که امروزه طرح تحول نظام سلامت از موفق ترین طرح های جامعه است.

وی ادامه داد: البته شاید این حرکت بزرگ نواقصی هم داشته باشد ولی باید در راستای رفع این نواقص کوشید،زیرا املای نانوشته غلط ندارد،پس چه بهتر که املا را بنویسیم و غلط هایش را اصلاح کنیم.

شفقی گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد با اولویت بندی مشکلات جامعه بتوانیم عزم جدی را در خدمت به مردم داشته باشیم.

فرماندارشهرستان رشت تصریح کرد: کار خیری را که امروز آقای رضایی در این روستا انجام داد، یک باقیات و صالحات ابدی و همچنین باعث فخر و افتخار این روستا است. امیدواریم همواره شاهد مشارکت بیشتر خیرین در رفع مشکلات اجتماعی جامعه باشیم.

در ادامه کامبیز یوسفی بخشدار کوچصفهان در این مراسم اظهار کرد : مرکز جامع  بهداشتی روستایی طرح  بسیار بزرگی است ،  که  هم  اکنون  این کار با کیفیت  و مهم در روستای طارمسر اجرا شده  است .

وی در ادامه  ضمن  تقدیر و تشکر  و قدردانی از همه  افراد دست اندر کار در امر افتتاحیه  این  مرکز که در کوتاهترین  فرصت  اجرایی شد افزود:دهیار واعضای شورای  روستای طارمسر همتی بس بزرگی گمارده اند و قاعدتاٌ اگر همیاری و همدلی  مردم این روستا نبود این  طرح  اجرایی نمی شد.

این مرکز در زمینی به مساحت 1000 متر مربع که توسط خیرین اهداء شد و با صرف هزینه ای بالغ بر 7 میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در راستای طرح تحول سلامت احداث گردید .

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی