جمعه 1 آذر 1398

بررسی مقدمات توانمندی بخش خصوصی/مجموعه پارک آبی سقالکسار در بخش مرکزی شهرستان رشت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/02/14 14:58 ویرایش : ‎1395/02/15 18:01 بازدید: 1326

بعد از ظهر امروز در محل دفتر فرماندار شهرستان رشت نشستی با حضور معاون عمرانی ، بخشدار مرکزی ، سرمایه گذاران ، رئیس شورای بخش ، دهیار و شورای اسلامی روستای سقالکسار برگزار گردید.

 در این نشست سرمایه گذاران طرح های پیشنهادی خود را برای ساماندهی مجموعه تفریحی سد خاکی سقالکسار ارائه نمودند .

سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت گفت: دولت حامی و پشتیبان سرمایه گذار می باشد و با اشاره به اینکه استاندار گیلان بارها  اعلام نموده است که اولویت کار دولت همکاری با سرمایه گذاران است گفت : پیشنهادهای ارائه شده از سوی سرمایه گذاران پس از بررسی کامل در شورای حمایت از سرمایه گذاری که به ریاست خود استاندار می باشد مطرح خواهد گردید.

وی به هدف اصلی این پروژه واینکه چگونه باید این واگذاری صورت گیرد که به منافعع روستا آسیبی نزند اشاره کرد.

فرماندار شهرستان رشت گفت : سه موضوع مهمی که برای ما در این پروژه حائز اهمیت می باشد، اول اینکه ارزش افزوده ای اگرباشد باید برای روستا درنظر گرفته شود. دوم اینکه افراد بیکار روستا در این مجموعه بکارگیری شوند و سوم اینکه منافع روستا حفظ گردد.

 

محمد علی ویشگاهی بخشدار مرکزی رشت در ادامه از اهمیت و چند منظوره بودن سد خاکی سقالکسار و منابع آبی آن که برای کشاورزان روستا خیلی حائز اهمیت می باشد گفت: باید منافع روستا حفظ گردد.

در ادامه جلسه شورای اسلامی روستا و رئیس شورای بخش مرکزی هریک نقطه نظرات خود را برای ساماندهی  این پروژه در روستای سقالکسار ارائه نمودند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی