پنجشنبه 2 اسفند 1397
فرماندار شهرستان رشت در دیدار با اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان:

اگر می‌خواهید جامعه را به تعالی برسانید می بایست از دوران دانش‌آموزی بهترین استفاده را کنید.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/10 19:46 ویرایش : ‎1397/04/10 19:49 بازدید: 368

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت ، سیدمحمد احمدی فرماندار شهرستان رشت صبح امروز در دیدار با رئیس و تعدادی از اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان که در دفتر کار وی برگزار شد، اظهار کرد: هیچ دورانی برای شما لذت بخش‌تر و موثرتر از این مقطع نیست و شکل‌گیری شخصیت اجتماعی، علمی و فرهنگی دانش‌آموزان، قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی در این دوره انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان رشت افزود: شاید شما دانش‌آموزان اکنون مسئولیتی ندارید تا در برخی از سیاستگذاری‌ها تاثیرگذار باشید اما اکنون می‌توانید با برگزاری جلسات و فعالیت‌های مختلف فضایی را ترسیم کنید که رمز موفقیت شما در آینده خواهد بود.

احمدی ادامه داد: رمز موفقیت در تاثیرگذاری بر جامعه است و صرفا به رشته و مقطع تحصیلی ختم نمی‌شود، نگاه مردم باید به ما نگاه عمیق و ژرفی باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ خیلی گسترده تر از آن است که یک فرماندار بتواند در مورد آن برنامه ریزی کند، اضافه کرد: ما برای فرهنگ برنامه داریم اگر اکنون بعضی از آسیب‌ها را در جامعه تحمل می‌کنیم به دلیل این است که «موضوعات فرهنگ» را جدی نگرفتیم و در معرض آسیب قرار داریم.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: اکنون دنیا در مقابل جمهوری اسلامی ایران ایستاده به دلیل اینکه ما بر روی یکسری از ارزش‌ها و اعتقادات‌مان نظیر اسلامیت و جمهوریت نظام‌مان، عزتی که انقلاب به ارمغان آورد، ایستادیم.

احمدی ادامه داد: در بسیاری از جوامعی که انقلاب کردند و حکومت خود را ساقط کردند به یکسری ارزش‌ها رسیدند و در میانه راه از اهداف و آرمان‌های خود دست کشیدند، اما جمهوری اسلامی ایران 40 سال است که همچنان بر آرمان‌های خود پایبند است و در این راه هم هزینه های بسیاری کرده است.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: دشمن از چند مسیر وارد کشور ما شد که آسیب‌های اجتماعی یکی از همین موارد است، نمونه بارز آن فضای مجازی می‌باشد و علاوه بر این اعتیاد، بزه‌های اجتماعی، طلاق و... از موضوعاتی که خود رئیس جمهور ریاست جلساتش را برعهده دارد.

احمدی تصریح کرد: جنگ هنوز تمام نشده و ما همچنان به نوع دیگر در حال دفاع هستیم، همین مذاکره‌ای را که هم داشتیم در راستای دفاع از حق مان بود.

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: در طول عمر پربرکت انقلاب ما همواره کشوری بودیم که به دنبال خودکفایی بودیم و نخواستیم دیگران را در معادلات سیاسی خود ورود دهیم چون کشور قدرتمند و ثروتمندی هستیم.

وی ادامه داد: در ادبیات کشور ما واژه‌هایی نظیر تفکر جهادی، انقلابی بودن و انقلابی گری، تفکر بسیجی وجود دارد که می بایست با مطالعه به آنها رسید و لزوما به نگاه و جریان خاص اشاره ندارد؛ اگر بخواهیم مفاهیم مذکور را به کار ببریم، باور کنید مشکلات‌مان حل می‌شود.نباید نسبت به هم بدبین بود و قطب سازی کرد. جریان‌های سیاسی خوب است اما نباید راهی برای تفرقه اندازی ایجاد کند.

احمدی گفت: باید تفکر جهادی را در ایران که جامعه انقلابی است، نهادینه کرد. امیدوارم شما به عنوان مدیران آینده این کشور از تفکر جهادی و انقلابی گری بهره مند شوید.

وی تاکید کرد: شما دانش‌آموزان با عضویت در انجمن اسلامی بسیاری از فرصت‌ها را دارید واگر می‌خواهید جامعه را به تعالی برسانید می بایست از دوران دانش‌آموزی بهترین استفاده را کنید.

دولت و ملت همدلی و همزبانی