پنجشنبه 2 اسفند 1397
فرماندار شهرستان رشت در همایش مبارزه با مواد مخدراستان :

آسیب‌های اجتماعی همواره به عنوان یک تهدید می‌تواند نظام ما را مورد هجمه قرار دهد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/14 20:20 بازدید: 435

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رشت، سیدمحمد احمدی فرماندار شهرستان رشت امروز در همایش مبارزه با مواد مخدراستان که در سالن همایش بهزیستی برگزار شد، اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی همواره به عنوان یک تهدید می‌تواند نظام ما را مورد هجمه قرار دهد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اعتیاد یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی است، افزود: نوع اعتیاد از حالت سنتی به حالت صنعتی تبدیل شده و متاسفانه سن اعتیاد هم در حال کاهش است.

احمدی با بیان اینکه اطلاع و آگاهی والدین از چگونگی به دام افتادن فرزندان به اعتیاد کافی نیست؛ گفت: حاکمیت در راستای مبارزه با مواد مخدر وظایفی را که بر اساس رسالتی بر عهده مجموعه ارکان نظام است، انجام می‌دهد. در شورای مبارزه با مواد مخدر با درگیر کردن همه سازمان‌ها و نهادها و ارائه راهکار، مقابله و پیشگیری برای همه اینها وظایف منسجمی را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: ما همواره در طول تاریخ انقلاب هر جا از مشارکت مردم بهره گرفتیم، نتیجه مثبت آن را شاهد بودیم، هرجا حساسیت‌هاو ضرورت‌ها را به مردم نشان دادیم، آنها همیشه یاور ما بودند.

فرماندار شهرستان رشت تصریح کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر هم باید تشکل‌های مردم نهاد را همراه کنیم. در این راستا باید با شیوه‌های نوین و خلاقیت بتوانیم از کمک‌ها و همراهی‌های مردمی استفاده کنیم.

احمدی با اشاره به اینکه 12 نقطه حاشیه نشینی و آسیب پذیر را در شهرستان رشت داریم، گفت: در شهرستان رشت حاشیه نشینی یکی از معضلات جدی است که در حوزه دولت با همراهی سایر دستگاه‌ها توجه ویژه‌ای را به حاشیه‌ها معطوف داشتیم.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان رشت افزود: برای کمک به افراد ساکن در مناطق حاشیه نشین، در جلسات مختلف با دستگاه‌های مربوطه، برنامه‌های بسیاری جهت ساماندهی مناطق حاشیه نشین تدوین شده و برخی در حال اجرا است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی