یکشنبه 4 فروردین 1398
فرماندار شهرستان رشت :

صنعت و تجارت دو رکن اصلی در توسعه استان گیلان است که بسیاری از مشاغل و فرصت های شغلی را به خود اختصاص می دهد.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/05/14 11:35 ویرایش : ‎1397/05/14 11:50 بازدید: 337


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت سید محمد احمدی فرماندار شهرستان رشت در نشستی با موضوع بررسی آخرین وضعیت شرکت های تولیدی،صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان که با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی کشور ،سرپرست معاونت توسعه و منابع انسانی استانداری گیلان ، آقای کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان ، رئیس سازمان صنعت و معدن استان و مدیر کل تامین اجتماعی در فرمانداری رشتبرگزار شد؛ اظهار داشت: سعی می کنیم در شهرستان در کنار تلاش برای توسعه کشاورزی، به صنعت و رسیدگی به واحدهای تولیدی نیز اهتمام شود و بخش های توسعه ای متوازن پیش رود.
فرماندار شهرستان رشت نیز در این نشست اظهار داشت: در کشور استان گیلان را به‌عنوان استانی می‌شناسند که محور کشاورزی است اما این به این معنا نیست که از حوزه فعالیت‌های صنعتی استان گیلان غافل شویم.
وی با بیان این که واحدهای صنعتی شهرستان رشت 45 درصد از واحدهای صنعتی استان گیلان را شامل می شود، افزود: یک هزار و 200 واحد صنعتی در شهرستان رشت داریم که بر اساس آمار تا پایان اردیبهشت سال جاری، 950 واحد فعال می باشند.
فرماندار شهرستان رشت در ادامه سخنانش درباره شرکت ایران پوپلین خاطر نشان کرد: این شرکت برای صنعت، استان گیلان و شهرستان رشت بسیارمهم است.
وی با بیان این که در حال حاضر 283 نفر در ایران پوپلین شاغل هستند، تصریح کرد: اراده در شهرستان رشت ، استان گیلان و در نمایندگان این است که با تمام توان، تعامل سازنده و اعتمادسازی این شرکت فعال نگه داشته شود و با فعال کردن ظرفیت های معقول و بروز رسانی ماشین آلات زمینه اشتغال جدیدی فراهم شود.
وی با تاکید بر این مطلب که با اعتماد سازی بایستی ایران پوپلین را به حالت قبل برگردانیم، تصریح کرد: این مهم همت سهامداران این شرکت را نیز می طلبد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی