دوشنبه 28 آبان 1397
محمد علی ویشکایی معاون برنامه‌ریزی و عمرانی:

لزوم آمادگی همه دستگاه های اجرایی شهرستان رشت در مواقع بحرانی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/06/18 18:40 ویرایش : ‎1397/06/19 10:45 بازدید: 212


ظهر امروز جلسه ستاد حوادث غیرمترقبه به ریاست‌ محمد علی ویشکایی معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد.
به گزارش واحد روابط عمومی فرمانداری رشت،محمد علی ویشکایی روز یکشنبه در ابتدای این جلسه با تاکید بر حضور منسجم تیم های امدادی در کمیته حوادث غیرمترقبه فرمانداری رشت گفت: جلسات حوادث شهرستان ها باید به صورت مستمر تشکیل شود و اعضای این کارگروه باید به جد در جلسات حضور داشته باشند.
وی در جلسه ستاد حوادث غیرمترقبه رشت با بیان شدت بارش ها در شش ماه دوم سال ، گفت: هدف از این جلسه آمادگی بیش از پیش همه دستگاه ها در فصل بارندگی است.
وی با اشاره به اخطاریه های هواشناسی بیان کرد: از هواشناسی می خواهیم که تغییرات جوی را در زمان کوتاه به دستگاه ها ارسال کند تا بتوانیم برای مناطق بحران خیز مدیریت زمانی مناسب را اتخاذ کنیم.
وی به توزیع مناسب ماشین آلات امدادی و تامین سوخت آن ها در زمان بحران اشاره کرد و گفت: باید تیم های مدیریت بحران به ویژه در بخشداری ها و بخش های تابعه شهرستان رشت قوی تر شوند و بخشداران و دهیاران در مورد تجهیزاتی که دارند اولویت های خود را بررسی کنند.
وی با تاکید براینکه ما اگر ساز و کار مقابله با بحران را پیش بینی نکنیم با مشکلات عدیده ای در حوادث غیرمترقبه مواجه خواهیم شد، افزود: باید در حوزه مدیریت بحران به شرایط مطلوب برسیم، تا آسیب دیدگان بحران های طبیعی با مشکلات جدی در این زمینه مواجه نشوند.
وی ضمن اشاره به اهمیت پیشگیری و آمادگی دستگاه های اجرایی در زمان بروز حوادث به بیمه منازل روستاییان اشاره کرد و گفت:دهیاران با سرفصل بودجه ایی که برایشان تعریف شده باید موضوع بیمه منازل روستاییان را با جدیت پیگیری کنند. تا در زمان بحران های طبیعی مثل سیل، طوفان بتوانیم از شدت صدمات در این مناطق بکاهیم.
ویشکایی، با اشاره به وضعیت جوی استان در ماه های پیش رو و شدت افزایش بارندگی به هرس درختان در مناطق شهری و روستایی شهرستان رشت اشاره کردو گفت:خودروهای امدادی باید شناسایی شده و اطلاعات مربوط به آن ها در مواقع بحرانی باید به بروز سانی شود.
معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان رشت در ادامه به آمادگی هلال احمر و اورژانس اشاره کرد و گفت:اکیپ های این سازمان ها نیز باید در مواقع بحرانی آماده باشند و درکمترین زمان به مردم خدمات رسانی کنند.
وی ضمن تقدیر از عملکرد صدا و سیما در بحث اطلاع رسانی گفت: رسانه ملی در زمان بروز حوادث مهمترین نقش در آگاهی مردم بر عهده دارد.
ویشکایی همچنین با تاکید بر اعلام آمادگی دستگاه های متولی امر در این زمینه به نقش موثر سازمان صنعت و معدن و تجارت اشاره کرد و گفت:مجموعه خدمات بازرگانی و صنعت معدن باید در بحث تامین آرد و مایحتاج ضروری مردم به صورت مستمر گزارش های خود را به کمیته ستاد حوادث غیرمترقبه فرمانداری اعلام کنند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی