پنجشنبه 27 تیر 1398
علیرضا انصاری معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری رشت در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر

تقویت باورهای دینی موثرترین عامل بازدارنده آسیب های اجتماعی است / باید در مقابله با مواد مخدر از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد بیشتر استفاده کنیم

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/06/20 18:35 بازدید: 511

 

به گزارش واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست علیرضا انصاری معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری رشت برگزار شد.

انصاری ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: باید از ظرفیت عظیم محرم و نهضت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در جهت تقویت باورهای دینی به عنوان مهمترین عامل بازدارنده آسیب های اجتماعی بهره بگیریم.

وی بهترین و اساسی ترین راهکار مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر را پیشگیری، کنترل و مهار آن دانست به مهمترین کار در حوزه پیشگیری را اجتماعی کردن آن با استفاده از ظرفیت های دولتی و به کارگیری منابع انسانی و مردمی عنوان کرد.

معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری رشت تاکید کرد؛ باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد بیشتر در مقابله با مواد مخدر استفاده کرد.

انصاری خواستار اجرای برنامه های محتوا محور و موثر توسط ادارات فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش شد و اظهار داشت: همه دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید سهم و نقش خود را در امر مقابله با مواد مخدر به خوبی ایفا کنند و با همکاری و هماهنگی بیشتر از همه امکانات و اختیارات خود استفاده کنند.

انصاری ضمن اشاره به فرا رسیدن مهر و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها افزود؛ با تدابیر اندیشیده شده قطعاً اطراف مدارس و دانشگاه ها برای عرضه کنندگان مواد مخدر مکان امنی نخواهد بود.

وی تأکید نمود باید همه باهم دست به دست هم دهیم و مسئولانی از جوانان و نوجوانان به عنوان سرمایه اصلی جامعه در مقابل آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر محافظت کنیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی