جمعه 1 آذر 1398

پیام فرماندار شهرستان رشت به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و آیت الله احسانبخش

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/03/13 21:26 بازدید: 100

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر میرشمس مومنی زاده، فرماندار شهرستان رشت، طی پیامی، سی امین سالگرد ارتحال جانسوز حضرت امام خمینی(ره) و هجدهمین سالگرد ارتحال آیت الله احسانبخش را تسلیت گفت و یاد و نام شهدای قیام خونین 15 خرداد سال 1342 را گرامی داشت.

متن پیام به شرح ذیل است: همه ساله نیمه خرداد ماه، برای ملت بزرگ ایران اسلامی،‎ ‎سالروز بزرگداشت یاد و نام امام خمینی (ره) متفکر بزرگ عصر حاضر و احیاگر اسلام ناب‎ ‎محمدی (ص) است. بزرگ‌مردی که در پرتو ایمان به خدا و اتحاد مردم و با مجاهدت‌ها و مبارزات خستگی‌ناپذیر توانست با برافراشتن پرچم باشکوه حق و حقیقت، کاخ ظلم و ستم را فرو ریزد و کشورمان را با اندیشه فرهیخته خود از فرو رفتن در ‏اندیشه‌های‎ ‎مادی گرایانه نجات داده و مستضعفین جهان را برای مبارزه،‌‎ ‎مقاومت و پیروزی ‏در برابر مستکبران امیدوار سازد.

چهاردهم خرداد، همچنین مصادف است با رحلت عالم ربانی، مجاهد نستوه و مفسر قرآن کریم و احادیث ، آیت الله احسانبخش(ره) نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه فقید رشت. شخصیت فرزانه ای که عمری را در مبارزه عملی و قلمی، در صحنه های مختلف سپری نمود و در کنار مبارزات خود با رژیم سفاک پهلوی، با تحقیق و مطالعه و نگارش کتب مختلف، شمع روشنگر امت قهرمان ایران و به ویژه استان گیلان بود.

۱۵خرداد نیز از جنس همان حماسه هایی است که نقطه آغازی برای به بار نشستن خواست و اراده مردم ایران شد و از سوی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران کلید خورد. خون فرزندان ایران در ۱۵خرداد سرآغازی برای سرودن شعر استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران شد.

اینجانب سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، هجدهمین سالگرد ارتحال آیت الله احسانبخش و سالروز قیام خونین15 خرداد را به عموم ملت بزرگ ایران به ویژه مردم همیشه در صحنه شهرستان رشت، تسلیت عرض نموده و امیدوارم بتوانیم با پاسداری از آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی و خون پاک شهیدان و تحت فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در راستای اعتلا و سرافرازی ایران اسلامی بیش از پیش تلاش نماییم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی