پنجشنبه 27 تیر 1398
معاون سیاسی-اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت:

قاچاق کالا ، پدیده ای شوم است که خود زمینه ساز وقوع بسیاری از جرم ها در جامعه می باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/19 14:20 ویرایش : ‎1398/04/19 14:21 بازدید: 93

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، علیرضا انصاری، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت، در چهارمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاچاق کالا را پدیده ای شوم خواند که خود زمینه ساز  وقوع بسیاری از جرم ها در جامعه بوده و بیان نمود: برای مبارزه با این نابسامانی  تنها زمانی می توانیم موفق شویم که همه دستگاه‌ها به فراخور مسئولیت خود با اهتمام و تلاشی مضاعف، گام‌های بلندی را در این زمینه بردارند.
 وی ساماندهی تولید، توزیع و عرضه کالاها رااز راههای مبارزه با این معضل اقتصادی دانست و اظهار کرد: طراحی سامانه‌ای با امکان ثبت مشخصات کالاهای تولید شده در واحدهای مختلف تولیدی ، درج اطلاعات مکان هایی که این کالاها در آن توزیع یا انبار می شوند و سیستماتیک کردن پروسه عرضه این کالاها، می تواند  در پیشگیری از قاچاق کالا تاثیرگذار باشد.
وی در ادامه افزود: بدین صورت از ورود و خروج کالاها از مجاری غیرقانونی و یا احتکار آن ها جلوگیری خواهد شد. ایشان درپایان از دستگاههای عضو کمیسیون خواست نسبت به اجرای دستورالعمل پایش اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا اهتمام و جدیت به خرج دهند

دولت و ملت همدلی و همزبانی