دوشنبه 1 مهر 1398
فرماندار رشت در جلسه احیای آب بندان های شهرستان مطرح کرد؛

ضرورت احیای آب بندان ها جهت تامین منابع آب زراعی و درآمد پایدار

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/27 23:01 ویرایش : ‎1398/05/28 08:55 بازدید: 142

 فرماندار رشت گفت: احیای آب بندان ها علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و درآمد، می تواند منابع آبی مطمئن را برای کشاورزان تامین کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر میرشمس مومنی زاده، در این نشست که با حضور مدیرعامل آب منطقه ای و مدیر کل منابع طبیعی استان و جمعی از مسئولان ذیربط در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه از نظر تامین و توزیع آب، سال زراعی خوبی را پشت سر گذاشتیم؛ البته هیچ تضمینی برای تداوم این شرایط خوب جوی وجود ندارد و ضرورت دارد اقدامات لازم به منظور تامین منابع آب در سال زراعی آتی صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: احیای آب بندان ها علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و درآمد، می تواند منابع آبی را تامین و تضمین کند. 

فرماندار رشت ضمن تقدیر از اهتمام مجموعه سازمان جهاد کشاورزی، تصریح کرد: تعداد ۱۰۳ پهنه آب بندان به مساحت یک هزار و ۱۷۳ هکتار در شهرستان موجود است و انتظار می رود همکاران جهادکشاورزی در خصوص نوسازی و تجهیز اراضی و لایروبی انهار و آب بندان ها مجدانه اهتمام نمایند.

دکتر مومنی زاده در پایان سخنانش در خصوص روستای گردشگری سقالکسار گفت: اراده بر این است نقشه راه این روستا در سال جاری تهیه و تدوین گردد و با تخصیص اعتبار لازم، در کوتاه ترین زمان ممکن و با رعایت ضوابط و مقررات، ساماندهی لازم صورت گردد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی