شنبه 27 مهر 1398
فرماندار رشت در جلسه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان مطرح کرد؛

پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر متضمن سلامت جامعه

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/27 19:53 ویرایش : ‎1398/06/28 10:09 بازدید: 91

فرماندار شهرستان رشت مواد مخدر را منشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر علاوه بر تضمین سلامت افراد، می تواند از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه جلوگیری نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر میرشمس مومنی زاده درجلسه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر شهرستان، مواد مخدر را منشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و یکی از بزرگترین معضلات کشور دانست و گفت: پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر علاوه بر تضمین سلامت افراد، می تواند از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در سطح جامعه جلوگیری نماید.
وی ادامه داد: پرداختن به این موضوع تنها از عهده یک نهاد و یا دستگاه خاص برنیامده و بایستی با عزمی همگانی جهت رفع این معضل گام برداریم.
فرماندار شهرستان رشت همچنین بر لزوم بهره گیری از ظرفیت مردم، دهیاران، شوراها، سمن ها و تشکل های غیردولتی در این خصوص تاکید کرد.
دکتر مومنی زاده با تاکید بر ارتقاء کیفیت خروجی چنین جلساتی خاطرنشان کرد: برونداد عملکرد کمیسیون مبارزه با مواد مخدر باید در بطن جامعه قابل رویت باشد و این مهم جز با آگاهی بخشی، فرهنگ سازی، تقویت بنیان‌های اعتقادی، توسعه ورزش، ارتقاء نشاط جامعه، مبارزه با افسردگی اجتماعی و بیکاری و مواردی از این دست امکان پذیر نیست.
وی اظهار کرد: با تلاش و هم افزایی تمامی دستگاه های دست اندرکار به خصوص دستگاه‌های فرهنگی همچون صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، دانشگاه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین با استفاده از ظرفیت شهرداری های سطح شهرستان می توان در آگاهی بخشی و ارتقاء آگاهی های عمومی در گستره جامعه و با هدف تقویت بنیان‌های اعتقادی در بنیاد خانواده ها‌ اقدام موثری صورت داد.
وی در پایان سخنانش اضافه کرد: انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی، برگزاری سمینارها و همایش های علمی و کارگاه های آموزشی نیز می تواند کمک موثری به این فرآیند داشته باشد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی