دوشنبه 18 آذر 1398
فرماندار رشت در جلسه ساماندهی سایت تخلیه زباله سراوان مطرح کرد؛

اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند در کشور / طی ۳۰ سال گذشته هرگز چنین حساسیت و جدیتی در خصوص حل معضل پسماند وجود نداشت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/12 15:51 ویرایش : ‎1398/08/16 15:56 بازدید: 35

فرماندار رشت با بیان اینکه اکنون اراده لازم برای حل معضل سراوان در مسئولان وجود دارد، گفت: طی ۳۰ سال گذشته هرگز چنین حساسیت و جدیتی نسبت به حل معضل پسماند وجود نداشت؛ در کشور هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند در نظر گرفته شد که این امر خود دستاورد بزرگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ دکتر میرشمس مومنی زاده ضمن قدردانی از شکیبایی و همکاری مردم سراوان طی سه دهه گذشته، اظهار کرد: بین مسئولین و مردم فاصله‌ای وجود ندارد و نیازی هم به پنهان کاری وجود ندارد؛ معتقدیم که باید با مردم صادق و رو راست باشیم.
وی یادآور شد: معضل پسماند سراوان که امروز ما وارثش هستیم، بیش از ۳۰ سال پیش ایجاد شده و هر ساله هم بر عمق و حجم مشکل افزوده شد؛ البته ما به عنوان مسئول وقت وظیفه داریم در جهت حل مشکل تلاش کنیم.
فرماندار شهرستان رشت با اشاره به کم توجهی مسئولان ادوار در خصوص دفن زباله، گفت: اگر به دفن بهداشتی زباله در سال ۱۳۶۰ و پس از آن توجه می‌شد، با شرایط بحرانی اکنون مواجه نمی‌شدیم. در حال حاضر باید مشکل را بنیادی حل کنیم و قطعا تغییر مسئول، شخص و مدیر چاره ی کار نیست.
دکتر مومنی زاده با بیان اینکه اکنون اراده لازم برای حل معضل سراوان در مسئولان وجود دارد، گفت: طی ۳۰ سال گذشته هرگز چنین حساسیت و جدیتی نسبت به حل معضل پسماند وجود نداشت؛ در کشور هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند در نظر گرفته شد که این امر خود دستاورد بزرگی است.
نماینده عالی دولت در مرکز استان بیان کرد: حل معضل پسماند اولین مطالبه مسئولان استانی در سفر اخیر رئیس جمهور به استان بود که در همین راستا ۳۱۴ میلیارد تومان اعتبار به این امر اختصاص یافت که ۲۳۰ میلیارد تومان آن متعلق به تعبیه زباله سوز است.
دکتر میرشمس مومنی ‌زاده با اشاره به اقدامات عمرانی انجام گرفته برای ساکنان سراوان، تصریح کرد: کمک به مردم سراوان اولویت مسئولان استانی و شهرستانی است و در حال حاضر تلاش شده تا با توسعه زیر ساخت‌های عمرانی، بهداشتی و درمانی، آب و برق و آسفالت در سراوان کیفیت زندگی را برای مردم بهتر کنیم.
وی با اشاره به احداث تصفیه خانه شیرآبه در سراوان، گفت: ساخت تصفیه خانه سرعت خوبی دارد که باید ادامه یابد و همچنین تجهیزات لازم هم باید به سایت زباله منتقل شود؛ فاز بعدی هم آغاز عملیات اجرایی تاسیس زباله سوز خواهد بود.
در ادامه، علی‌اصغر عسگری معاون دادستان شهرستان رشت در پاسخ به اعتراض نماینده مردم سراوان، گفت: دستگاه قضا هم پشتیبان و حامی شماست، لازم است به اطلاع مردم سراوان برسانم که پرونده قضایی تشکیل شده و از ۱۳ نهاد هم استعلام انجام گرفته، از همه اهالی سراوان درخواست داریم که مدارک و مستندات خود را به ویژه در خصوص بیماری‌ها به شعبه بازپرسی دادسرای رشت ارائه دهند.
گفتنی است؛ تعدادی از مردم سراوان که به نمایندگی از ساکنان در فرمانداری حضور داشتند به بیان دغدغه‌های خود پرداختند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی