دوشنبه 25 آذر 1398
فرماندار رشت در آیین تکریم و معارفه بخشداران قدیم و جدید خشکبیجار:

تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های زیرساختی، تلاش مضاعف مسئولان را می طلبد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/16 20:38 ویرایش : ‎1398/08/19 00:45 بازدید: 55

فرماندار رشت با بیان اینکه تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های زیرساختی، تلاش مضاعف مسئولان را می طلبد، گفت: اعتبارات لازم برای تکمیل تعدادی از پروژه های شهرستان تخصیص یافته است و در تلاشیم هرچه زودتر پروژه های موجود به سرانجام برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ دکتر میرشمس مومنی زاده مسئولیت را امانتی از سوی مردم در دست صاحبان مناصب حکومتی و دولتی تلقی و تصریح کرد: خدمت گزاری و تکریم شایسته ی مردم، نخستین و بالاترین وظیفه مسئولان نظام است.
وی اضافه کرد: تامین امنیت و آرامش محیط زندگی مردم و رفع مطالبات اساسی، زیربنایی و زیرساختی آن ها بخش مهمی از شرح وظایف کارگزاران دولتی را تشکیل می دهد.
نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش خشکبیجار، اظهار کرد: شاخص های لازم برای رشد و توسعه ی بیش از پیش خشکبیجار وجود دارد‌ اما متاسفانه آنگونه که باید موفق حاصل نشده است و انتظار این است خشکبیجار متناسب با قدمت و نامش تحولی چشمگیر پیدا کند.
دکتر میرشمس مومنی زاده توجه ویژه به صنعت کشاورزی را ضروری دانست و با بیان اینکه کشاورزی سهم بسزایی در گردش چرخه ی اقتصاد شهرستان و تامین درآمد مردم دارد، بر لزوم دقت نظر در اموری همچون لایروبی انهار، واکاوی و مدیریت تاسیسات کشاورزی و نوسازی، تجهیز و تامین منابع آب تاکید کرد.
وی در ادامه سخنانش، وجود واحدهای تولیدی و صنعتی در خشکبیجار را فرصتی مغتنم شمرد و با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال رونق تولید، بر لزوم حمایت همه جانبه مسئولان شهرستان بویژه بخش خشکبیجار از این واحدها تاکید کرد.
نماینده عالی دولت در مرکز استان، تقویت و توسعه بومگردی را یکی از فرصت های رشد اقتصادی شهرستان قلمداد کرد و با ابراز تاسف از وجود معضل بیکاری در جامعه، خاطرنشان کرد: حمایت از طرح هایی نظیر بومگردی و سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع تولیدی و گردشگری می‌تواند فرصت های شغلی فراوانی برای استان و به تبع آن شهرستان فراهم کند.
دکتر مومنی زاده با بیان اینکه تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و زیرساختی، تلاش مضاعف مسئولان را می طلبد، گفت: اعتبارات لازم برای تکمیل تعدادی از پروژه های شهرستان نظیر پروژه راه اصلی خمام به خشکبیجار، تخصیص یافته است و در تلاشیم هرچه زودتر عملیات اجرایی آغاز شود.
وی در پایان سخنانش با تاکید بر لزوم وجود تعامل و همکاری همه جانبه مابین کارگزاران محلی و مردم، تصریح کرد: جز در سایه وجود این تعامل و همکاری، امکان تحقق فردایی بهتر برای این مرز و بوم وجود ندارد.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه، فرماندار شهرستان رشت ضمن تقدیر از زحمات سارنگ حسن پور؛ بخشدار سابق خشکبیجار، سیدرضا صفوی را به عنوان بخشدار جدید معارفه کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی